Dovolená v oblasti Lužických hor, ubytování v panenské přírodě

Nabízíme Vám možnost ubytování a stravy v rodinném penzionu uprostřed hlubokých hvozdů a lesů v malebných Lužických horách. Penzion Lužická bouda se nachází přímo pod nejvyšším vrcholem Lužických hor - Luží, která měří 793m. Oblast Lužických hor je ideální k pěší i cykloturistice, v zimě naopak ke sjezdovému a běžeckému lyžování, 200m od penzionu jsou dva lyžařské vleky se snowparkem a upravené běžkařské tratě.

Nekuřácká restaurace s kapacitou 35 osob a terasa pro 50 hostů je ideální pro pořádání oslav, svateb nebo firemních školení a teambuildingových akcí. V penzionu je jeden třílůžkový, jeden šestilůžkový pokoj a jeden apartmán s dvoulůžkovým a třílůžkovým pokojem. Oba pokoje i apartmán mají vlastní sociální zařízení. Parkovat je možné přímo u penzionu na soukromém parkovišti. Úschova kol a lyží je možná. Pro ubytované je zdarma možnost připojení přes wifi k internetu.

Stylová roubená restaurace s kapacitou 35 osob je ideálním místem pro pořádání oslav, svateb nebo firemních akcí. Náš jídelní lístek je sestaven především z českých tradičních jídel, steaků a minutek. Dále si u nás můžete vychutnat pivo značky Pilsner Urquell, Radegast nebo černý Kozel.

CZ EN DE
Panenská příroda
Kukačky Ptáčci
Odpočinek Klid a relaxace
Lužická bouda

Kudy k nám?

Lužickou boudu najdete v obci Horní Světlá, v části zvané Myslivny. Pěší turistický přechod do německého Waltersdorfu je vzdálen pouze 1 km, nejbližší silniční přechod v Petrovicích je vzdálen cca 20 km.

GPS Lužické boudy: Loc: 50°50'34.833"N, 14°38'56.374"E
Adresa: Lužická bouda, Horní Světlá 81, 471 57, Mařenice

Autem:
od Nového Boru: po silnici I/9 směr Svor - Rumburk, 5km za Svorem odbočte vpravo směr Horní Světlá, ve vesnici se směrujte pod horu Luž, kde již naleznete směrovku k našemu penzionu
od Liberce: po silnici I/13 směr Cvikov, Děčín, u Jablonného v Podj.odbočte vpravo na Heřmanice, Mařenice, Dolní Světlou, v Horní Světlé se směrujte pod horu Luž, kde již naleznete směrovku k našemu penzionu

Vlakem:
Nejbližší vlaková stanice je Jedlová zastávka vzdálená 1,5 hodiny pěší chůze od penzionu. Vlakové spojení zjistíte zde: (www.idos.cz - cíl = Jedlová zast. jízdenky se prodávají ve vlaku)

Autobusem:
Nejbližsí autobusová zastávka je vzdálena 3km od penzionu v sousední obci Dolní Světlá, jízdní řády naleznete zde

Na kole:
Kolem penzionu vede cyklostezka č. 3061, podrobnou mapu najdete zde

Pěšky:
V okolí je mnoho turistických tras, přesnou mapu najdete zde