Dovolená v oblasti Lužických hor, ubytování v panenské přírodě

Nabízíme Vám možnost ubytování a stravy v rodinném penzionu uprostřed hlubokých hvozdů a lesů v malebných Lužických horách. Penzion Lužická bouda se nachází přímo pod nejvyšším vrcholem Lužických hor - Luží, která měří 793m. Oblast Lužických hor je ideální k pěší i cykloturistice, v zimě naopak ke sjezdovému a běžeckému lyžování, 200m od penzionu jsou dva lyžařské vleky se snowparkem a upravené běžkařské tratě.

Nekuřácká restaurace s kapacitou 35 osob a terasa pro 50 hostů je ideální pro pořádání oslav, svateb nebo firemních školení a teambuildingových akcí. V penzionu je jeden třílůžkový, jeden šestilůžkový pokoj a jeden apartmán s dvoulůžkovým a třílůžkovým pokojem. Oba pokoje i apartmán mají vlastní sociální zařízení. Parkovat je možné přímo u penzionu na soukromém parkovišti. Úschova kol a lyží je možná. Pro ubytované je zdarma možnost připojení přes wifi k internetu.

Stylová roubená restaurace s kapacitou 35 osob je ideálním místem pro pořádání oslav, svateb nebo firemních akcí. Náš jídelní lístek je sestaven především z českých tradičních jídel, steaků a minutek. Dále si u nás můžete vychutnat pivo značky Pilsner Urquell, Radegast nebo černý Kozel.

CZ EN DE
Panenská příroda
Kukačky Ptáčci
Odpočinek Klid a relaxace
Lužická bouda

How to reach us?

You can find the Lužická bouda in the village of Horní Světlá, in the part called Myslivny. The pedestrian border crossing to Waltersdorf, Germany, is only 1 km away, the nearest road border crossing in Petrovice is approximately 20 km away.

Lužická bouda GPS: Location: 50°50'34.833"N, 14°38'56.374"E
Address: Lužická bouda, Horní Světlá 81, 471 57, Mařenice, Czech Republic

By car:
From Nový Bor: by road I/9 in the direction of Svor - Rumburk, 5 km behind Svor, turn right in the direction of Horní Světlá, in the village go under Luž Mountain where you can find a signpost to our guesthouse.
From Liberec: by road I/13 in the direction of Cvikov, Děčín, near Jablonné v Podještědí turn right in the direction of Heřmanice, Mařenice, Dolní Světllá, in Horní Světlá go under Luž Mountain where you can find a signpost to our guesthouse.

By train:
The nearest train station is the stop Jedlová zastávka located at a walking distance of 1.5 hours from the guesthouse. Train connections can be found here: (www.idos.cz - destination = Jedlová zastávka, tickets are sold on the train)

By bus:
The nearest bus stop is located 3km away from the guesthouse in the neighbouring village of Dolní Světlá, timetables can be found here

By bike:
Cycle track No. 3061 runs around the guesthouse, a detailed map can be found here

On foot:
There are many hiking trails in the area, a detailed map can be found here